09.12.2004 :: 18:47
"Just kiss Me" Just kiss me, just kiss me you fool just show me, stop acting so cool The time is right, for us tonight make my dreams come true First time, I saw you - you just smiled and turned away know you - felt the same, so I prayed that you would stay And so the story goes, you were just a little shy my friend already knows - so please don´t make me cry Can´t you understand, I will never lie to you real love is hard to find and I knew that this be true And so the story goes, you were just a little shy my friend already knows - so please don´t make me cry Myslovitz "Anioł" Biały anioł z nieba spadł Spojrzał na mnie i wstał Całkiem nagi i piękny był Anioł tak jak ptak Na ulicy deptał strach Godził noce z dniem Człowiek wskazał na gardło swe Dławiąc się swym złem Czy kiedyś będę mógł być takim jak on I patrzeć prosto w śmierć Czy kiedyś będę mógł być białym aniołem I godzić noce z dniem ...fragmenty ... "Zabierz stąd mnie,przeprowadz przez ten deszcz, zabierz stąd mnie chce środkiem burzy przejsc Co nas rani nie zabija Twoja wina,a gdy nie zabija wzmacnia moja racja " P.S Nadajesz sens mojemu życiu !!!!!!!!!!!!!!!!!